Najczęściej zadawane pytania

Na jakie stanowiska zatrudnia MAHLE?

MAHLE nie jest jedynie firmą produkcyjną ale jednocześnie opracowuje i testuje produkty, które trafiają do produkcji seryjnej. Jesteśmy partnerem rozwojowym dla producentów samochodów. W związku z tym rekrutujemy zarówno osoby do pracy przy produkcji, jak i techników i inżynierów do opracowywania, prototypowania, testowania i wdrażania produkcji seryjnej.

W Polsce, w Ostrowie Wielkopolskim działa jedno z dużych centrów badań i rozwoju, które projektuje produkty również na potrzeby zakładów na całym świecie.

Zaawansowane procesy produkcji, rozbudowane działy jakości i logistyczne wymagają dużego grona specjalistów. Obsługa tak dużego koncernu jakim jest MAHLE wymaga również specjalistów z obszarów IT, finansów i księgowości.

Jeśli interesuje Cię branża motoryzacyjna masz duże szanse znaleźć coś dla siebie. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy

Czy muszę mieć doświadczenie zawodowe aby pracować w MAHLE?

To zależy od stanowiska i specjalności. Przyjmujemy studentów i absolwentów bez doświadczenia , a głównym kryterium jest wiedza i umiejętność zastosowania jej w praktyce. Oferujemy szkolenia w kraju i za granicą, które uzupełniają wiedzę i dostarczają umiejętności praktycznych.

Doświadczenie jest wymagane na stanowiskach wyższego szczebla, które często są obsadzane w ramach rekrutacji wewnętrznej czy awansów.

Czy mam szansę pracować za granicą?

Tak, i to duże. Naszymi klientami są najwięksi producenci samochodów z siedzibami za granicą, głownie w Niemczech. Praca w inżynieringu często polega na bezpośredniej współpracy z tymi producentami i wiąże się z częstymi wyjazdami służbowymi lub czasowymi pobytami za granicą. Można również liczyć na bezpośrednie zatrudnienie w jednej z 170 placówek MAHLE na 5 kontynentach.

Jakiego wynagrodzenia mogę się spodziewać?

Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do posiadanych umiejętności i poziomu stanowiska.

Jakie są możliwości rozwoju zawodowego (awansu)?

Każdy kto chce się rozwijać ma takie możliwości w MAHLE. Jesteśmy bardzo dużą firmą, z placówkami na 5 kontynentach, występuje u nas mnóstwo procesów, które wymagają obsługi wielu specjalistów.

Już na początku definiujemy możliwości i ścieżkę Twojej kariery, która może rozwijać się zależnie od rozwoju Twoich umiejętności i wiedzy oraz doświadczenia zdobytego w pracy.

Niezależnie od tego czy jesteś pracownikiem produkcji czy np. inżynierem w dziale R&D możesz liczyć na rozwój zawodowy i awans w ramach swojego działu/obszaru oraz w innych obszarach w Grupie MAHLE.

Jaki język obcy jest wymagany i na jakim poziomie umiejętności?

Jesteśmy firmą międzynarodową i w kontaktach z klientami czy współpracownikami z innych krajów wykorzystujemy j. angielski. Jego znajomość na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację (werbalną i pisemną) jest wymagana na większości stanowisk poza produkcyjnych.

Znajomość j. niemieckiego przydaje się szczególnie na stanowiskach związanych ze współpracą z producentami samochodów z Niemiec. Inne języki obce znajdują zastosowanie np. w centrach usług wspólnych, które świadczą usługi wsparcia, IT czy finansowe na rzecz placówek MAHLE na świecie.

Na jakie dodatkowe korzyści oprócz wynagrodzenia mogę liczyć?

W MAHLE wspieramy Wasz rozwój zarówno ten zawodowy jak i osobisty. W zależności od miejsca pracy możecie liczyć na pakiet korzyści w postaci ubezpieczenia medycznego, szkoleń językowych, kart Multisport, dofinansowania obiadów czy biletów na wydarzenia sportowe i kulturalne. W wielu miejscach dajemy możliwości elastycznego czasu pracy oraz wiele innych korzyści wynikających z pracy w światowym przedsiębiorstwie z branży motoryzacyjnej.

Więcej informacji

Share